top of page

 

Duvar Sanatı Nasıl Doğru Asılır?

Mekanınıza karakter katmak için duvar sanatını seçtiniz ve asmaya karar verdiniz. Bu göz korkutucu göreve hazır olmadığınıza eminiz. Yapmanız gereken… bu parçaları doğru şekilde asmak. En çarpıcı sanat eserleri seçimleri bile yanlış asılarak mahvolabilir derken daha ciddi olamayız.

Yine de endişelenmeyin, yanınızdayız… ​

Doğru Boyutlu Duvar Sanatını Seçin

Bir duvar sanatını düzgün bir şekilde asmak, büyük ölçüde satın alacağınız duvar sanatının boyutuna da bağlıdır. Alan için çok büyük veya çok küçük görünmesini istemezsiniz. Bir büfenin veya bir koltuğun arkasına asarken iyi bir kural, mobilyanın sanat eserinden daha uzun olmasıdır. Asacağınız duvar, uzunluğunun üçte ikisi kadar olmalıdır, bu oldukça kolay bir matematiktir. Bu boyutları şekillendirmek için duvarın uzunluğunu ve genişliğini ölçerek başlayın.

Yerleşimi Odaya Uyarlayın

Duvar resminizi ne kadar yükseğe asmanız gerektiğini belirlemek için, bir sanat eserinin genellikle yerden 150cm yükseklikte olması gerektiğini unutmayın. Önceliğimiz bütünlük .Göz hizasında olmasına özen göstermeliyiz. Müze ve galeri sergilerinde kullanılan global ölçü 150-160 cm. Bu noktayı bulmak için, resmin yüksekliğini ölçerek başlayın ve ardından bu sayıyı ikiye bölerek merkezini bulun. Daha sonra, resim teli veya çivi kancasından çerçevenin üstüne kadar olan mesafeyi ölçün. Bu mesafeyi resmin yüksekliğinin yarısından çıkarın ve son olarak sonucunuzu 150'ye ekleyin. Dikkatli olun, matematik iç tasarımdaki algının yerini tutmaz. Bu rakamları bir rehber olarak kullanabilseniz de, buna göre ayarlamalar yapmaktan korkmayın. Örneğin, bir oda yüksek tavanlı olduğunda, fazladan alanı hesaba katmak için duvar sanatınızı normalden biraz daha yükseğe asmak daha mantıklı olabilir.

Duvar Sanatını Asma

Sonunda duvar resmini asma zamanı. Bunun basit bir yolu var. Tek gereken biraz kağıt ve biraz bant. Duvar resminizi bir kağıda çizerek başlayın. Ardından, kullanacağınız bir şablona sahip olmak için onu kesin. Askı aparatından çerçevenin üstüne kadar olan mesafeyi ölçerek askı aparatı veya kancasının nerede olacağını göstermek için şablon üzerinde bir işaret koyun. İşaretleme tarafı dışarıdayken, şablonunuzdaki çivi işaretini duvardaki çivi işaretiyle eşleştirin ve bantla yerine sabitleyin. Bu size geri adım atma ve duvar sanatının daha uzaktan nasıl görüneceğini görme şansı verecektir. Uygun gördüğünüz şekilde ayarlamalar yapmaktan çekinmeyin. Duvar sanatının yerleşiminden memnun olduğunuzda, çivi ve çekiçle işe başlayın. Çiviyi işaretlediğiniz noktaya yerleştirin. Ardından şablonu soyun. Ve yapmanız gereken tek şey resmi yerine koymak. İşte bu ve bitirdiniz!

bottom of page