top of page

Neden Tasarım Yaparken Duvar Sanatını Atlamamalısınız?

Bir iç mekan tasarımında genelde duvar sanatının sonradan bir düşünce olarak ele alındığını görüyoruz. Son kat boya duvarlarda kuruduktan ve tüm mobilyalar ustalıkla düzenlendikten sonra, son olarak ele alıyoruz. Ancak, duvar sanatını bir kenara bırakarak harika bir tasarım fırsatını kaçırdığınızı iddia etmek için buradayız. Düşünceli bir şekilde seçildiğinde, doğru duvar sanatı size tüm odayı tasarlar. Böyle düşünmemizin en önemli 3 nedeni :

Renk Paleti Sağlar

Odanıza bir renk paleti seçmeniz için en iyi tavsiyemiz, boya paletlerini geride bırakmak ve bunun yerine duvar sanatı aramaya odaklanmaktır. Kesinlikle sevdiğiniz bir resim veya duvar süsü bulduğunuzda, bu parçayı odanızın nihai renk paleti için ilham kaynağı olarak kullanabilirsiniz.

Odak Noktası Oluşturur

İç tasarımın en temel ilkelerinden biri, her odanın odak noktasını veya gözü mekana anında çekecek ve izleyiciye ne bekleyeceği konusunda fikir verecek tek bir tasarım öğesine ihtiyaç duymasıdır. Harika bir duvar sanatının bu konuma kolayca uyum sağlayabileceğini söylemeliyiz.

Doku Anlayışı Getirir

Tüm duvar sanatlarının eşit yaratılmadığını unutmayın. Bazı parçalar iki boyutlu resimler veya benzer bir şey olsa da, mekana değişen bir doku duygusu getirmeye yardımcı olmak için sanatı çeşitli farklı ortamlarda bulmaya çalışmalısınız. Yeni bir alanı dekore ederken duvar resmi yapbozun son parçası olmak zorunda değildir. Aslında olmamalı. Aklımızda bir iç mekan tasarımı söz konusu olduğunda duvar sanatı çok önemlidir. Bunun nedeni, doğru kullanıldığında, duvar sanatı odanın geri kalanını planlamanız için mükemmel bir çerçeve sağlayabilir.

bottom of page